Olsztyn to takie zaspane miasto, w którym nic się nie dzieje. A jak już się wydarzy, to dowiadujemy się po fakcie. Słyszeliście pewnie nie raz od znajomych i znajomych swoich znajomych. Sama osobiście tłukłam to w głowie miesiącami a nawet latami marząc by stąd wyjechać. Latami walczyłam, by robić w tym miejscu to co chcę i co sprawia mi radość. Żyłam i pracowałam z osobami, które mnie zasilały, a te które wysysały ze mnie energię odsuwałam na bok. Miałam za złe mężowi, że nie chce przenieść się do miasta gdzie mielibyśmy więcej perspektyw. Taka Warszawa to jest coś. I nagle gdy mąż stał się byłym mężem okazało się, że nadal nie mogę stad wyjechać, bo to co wypracowałam latami, wypociłam i przypłaciłam łzami a nawet zdrowiem, okazało się moim miejscem na ziemi. Olsztyn jest specyficzny – tak mówią, ale to dlatego, że ludzie, którzy tutaj mieszkają i chcą coś działać są naprawdę wyjątkowi. Jeden z naszych radiowych praktykantów dostał zadanie, by nagrać wywiad, jakąś rozmowę z kimś ciekawym. Na co nasz nowy kolega odpowiedział, że nie zna nikogo ciekawego. Zatkało mnie. Ciekawymi osobami mogłabym sypać z rękawa, bo w samym Olsztynie jest ich milion pięćset sto dziewięćset.

Jedni kochają Olsztyn – małą Amerykę, inni po prostu go kochają, a ja Olsztyn kocham, bo muszę… bo tu jest mój dom, moja rodzina, przyjaciele, najlepsza praca i życie jak na wakacjach.

Pomysł na audycję z letniej ramówki narodził się w mojej głowie, po przeczytaniu artykułu w jednej z naszych rodzimych gazet, że Olsztyn się wyludnia, młodzi wyjeżdżają, bo nie ma tu perspektyw, generalnie to nic się nie dzieje, słabo płacą i ogólnie dramat. Myślę sobie, że jak ktoś nie ma pomysłu na siebie, to nigdzie się nie odnajdzie. I tak jako ta, która najgłośniej mówiła o tym, że nie znosi tego miasta, postanowiłam wziąć je w swoja obronę, bo w tym mieście mieszkają ludzie, których kocham, których lubię i chciałabym wam o nich opowiedzieć w swoich krótkich reportażach. Zabiorę was do lasu, nad wodę, pod wodę, w chmury, a wszystko to przetestuję na samej sobie. W każdy wtorek usłyszycie o tym po godzinie 18:00 na antenie Radia UWM FM. Zapraszam na wakacje w mieście.

Dołącz do Newslettera i bądź na bieżąco z nowymi audycjami.

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.