Matronat

to forma patronatu medialnego, który skupia się na wspieraniu inicjatyw związanych z kobietami.

radio uwm fm 95.9 fm

Jak ubiegać się o matronat i wsparcie Lejdi Gada czyli kobiety przy mikrofonie

Kto może ubiegać się o matronat?

O matronat moga ubiegać się podmioty gospodarcze, fundacje stowarzyszenia oraz osoby prywatne, realizujące działania prokobiece. Inicjatywy objęte matronatem mogą dotyczyć różnych dziedzin, takich jak biznes, nauka, sztuka, kultura czy sport. Matronat jest szczególnie ważny w sytuacjach, gdy inicjatywy kobiece spotykają się z oporem lub trudnościami w dotarciu do szerszej publiczności.

Jak można się zgłosić?

 

Aby ubiegać się o matronat medialny, należy skontaktować się ze mną za pomocą e-maila: hello@lejdigada.pl, formularza kontaktowego na stronie internetowej, telefonu lub osobiście.

W zgłoszeniu proszę zamieścić informacje o tym, czego dotyczy inicjatywa lub wydarzenie, kiedy i gdzie się odbędzie, jaki ma cel, jaka jest grupa docelowa oraz jakie korzyści może przynieść dla społeczności. Należy również załączyć wstępny plan działań oraz informacje na temat organizacji lub instytucji, która ubiega się o matronat.

Warto pamiętać, że matronat medialny nie jest gwarantowany. W przypadku pozytywnej decyzji,  określimy wspólnie zakres i warunki współpracy.

Co daje nam matronat?

Dzięki matronatowi medialnemu, wasze wydarzenie ma szansę dotrzeć do większej liczby odbiorców, co zwiększa szanse na sukces imprezy. Jeżeli organizowane przez was wydarzenie jest bezpłatne lub o podłożu charytatywnym, wtedy zwiększamy zakres naszych działań i informacje o wydarzeniu, imprezie czy inicjatywie możemy publikować również na antenie Radia UWM FM. To zwiększa atrakcyjność waszego przedsięwzięcia dla uczestników. Matronat medialny może obejmować różne działania, takie jak publikowanie artykułów na temat wydarzenia, promowanie go na stronie internetowej lub w social media, nadawanie relacji na żywo czy sponsorowanie nagród dla uczestników. Zakres działań matronatu jest uzgadniany indywidualnie wg. Potrzeb obu stron.

Jakie wydarzenia, imprezy i inicjatywy moga być objęte matronatem medialnym?

Matronat medialny, to forma wsparcia wydarzeń, imprez i inicjatyw o działaniu prokobiecym, organizowanym przez kobiety dla kobiet.

Przykłady wydarzeń, imprez i inicjatyw, które mogą być objęte matronatem medialnym to:

  1. Festiwale muzyczne, filmowe, teatralne i innych dziedzin sztuki,
  2. Konferencje, sympozja, kongresy i inne spotkania biznesowe,
  3. Akcje charytatywne i społeczne, np. zbiórki pieniędzy na cele dobroczynne,
  4. Wydarzenia sportowe, np. turnieje, maratony, biegi i zawody,
  5. Premierowe wydarzenia kulturalne, np. wernisaże, prezentacje książek, filmy itp.,
  6. Inicjatywy kulturalne i artystyczne, np. warsztaty, szkolenia, wystawy,
  7. Kampanie marketingowe i promocyjne, np. promowanie nowych produktów, usług i marek.

Matronat medialny może obejmować różne formy wsparcia.

 

Potrzebujesz matronatu medialnego? 
Napisz do mnie

Dołącz do Newslettera i bądź na bieżąco z nowymi audycjami.

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.