„W życiu trzeba rozpychać się łokciami. Mówią, że jest później niż ci się wydaje.”

Od dawna mam to poczucie, że w tej właśnie chwili wydarzają się najlepsze lata mojego życia i albo sięgnę po ten dojrzały owoc albo będę musiała zadowolić się tymi obtłuczonymi resztkami zbieranymi z ziemi. Gdy zaświta mi w głowie jakiś pomysł, to staram się go pielęgnować, rozwijać, by w jak najlepszej formie wdrożyć go w życie i chyba mi się to udaje, bo właśnie z małej olsztyńskiej studenckiej rozgłośni radiowej, trafiłam do Polskiego Radia Chicago, którego codziennie słucha ponad milion ludzi.

W Radiu UWM FM zaczęłam pracować w 2018 roku. Zarabiać zaczęłam kilka lat później, ale nigdy nie traktowałam tego jako praca. To była i nadal jest moja ogromna pasja, bywa często, że bardzo kosztowna, bo z moimi rozmówcami i rozmówczyniami lubię spotykać się twarzą w twarz. Czasami musze gdzieś pojechać samochodem, czasem nawet polecieć samolotem, by dotrzeć na spotkanie. Z jednej strony lubię te kontakty, bo inaczej przebiega rozmowa gdy widzisz kogoś na żywo, mózgi się synchronizują i możesz złapać wspólny vibe. Na odległość wydawało mi się to niemożliwe. Ale w pewnym momencie przyszedł moment by to zmienić. By przełamać swój własny utarty schemat, by zejść ze ścieżki i trochę zaszaleć.

Jak daleko może sięgać ludzki głos?

Dla osoby pracującej w małej rozgłośni radiowej, której zasięgi na falach fm sięgają raptem do granic miasta, no może nawet kawałek dalej, wydawało się to zawsze wystarczające. W dobie internetu możemy słuchać każdego radia w sieci, a w dobie podcastów, nie potrzebujemy nawet radia. Co nie zmienia faktu, że radio jest czymś absolutnie magicznym i porwało mnie na dłużej, może na zawsze.

Zawsze lubiłam ludzi. Ciekawili mnie. Co robią, skąd przyjechali, dokąd zmierzają… Niektórzy w moim życiu pojawiali się na krótką chwilę inni zostali na zawsze. A że tych ciekawych ludzi przewijało się w moim życiu trochę, to postanowiłam o nich opowiedzieć światu. Tak powstała audycja Lejdi Gada czyli kobiety przy mikrofonie. Od kilku tygodni realizuję swój nowy mały, duży projekt międzynarodowy i mój głos sięga już odrobinę dalej.

Jak wpadłam na trop chicagowskiej rozgłośni?

„Rozmówki polsko-polskie”, to audycja o Polakach mieszkających za granicą, a skoro moja audycja miała mieć charakter globalny, to wymyśliłam sobie również zasięg międzynarodowy. O Polskim Radiu Chicago słyszałam od dawna, więc zrobiłam dokładny reserge. Słuchałam ich audycji, śledziłam ramówkę i pomyślałam, że tego mi akurat brakuje. Jak się ma polonia w innych częściach świata? Temat się przyjął.

Zaczęłam od rozmów z przyjaciółmi, potem z dalszymi znajomymi, a następnie zaczęłam pisać do ludzi z różnych zakątków świata. Będziecie mogli posłuchać min. historii ze Szwajcarii, Luxemburga, Jordanii, Pakistanu, Tajlandii oraz Wielkiej Brytanii czy USA. To na początek. Z czasem będziemy podróżować w dalsze zakamarki i wsłuchiwać się w opowieści osób, które mieszkają i żyją zupełnie inaczej niż my.

Gdzie Lejdi Gada?

Audycji możecie posłuchać w każdą środę o godz. 17:20 czasu polskiego w Polskim Radiu Chicago. To krótkie 15 minutowe podcasty zawierające najciekawsze informacje o danym miejscu.

on line: https://s1.reliastream.com/proxy/polskieradio?mp=/stream

link do podcastów: https://polskieradio.com/category/dzwieki/rozmowki-polsko-polskie/

Również w środy po 18:00 w Radiu UWM FM pełna godzinna wersja, zawierająca wszystkie smaczki, które mogły umknąć przy montażu.

Radia UWM FM słuchamy na falach 95.9 FM lub on line: http://www.uwmfm.pl/sluchaj-online.html

Dołącz do Newslettera i bądź na bieżąco z nowymi audycjami.

Nie spamujemy! Przeczytaj naszą politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.